Sok z buraka dla pływaka – dlaczego warto?

Od pewnego czasu wiele mówi się na temat korzyści zdrowotnych, jakie płyną ze stosowania soku z buraka. Nie należysz do wielbicieli tego warzywa, jednak możliwości, jakie daje jego picie, mogłyby skłonić Cię do regularnego sięgania po taki napój? A może wręcz przeciwnie – uwielbiasz buraki i picie soku z tego warzywa byłoby dla Ciebie przyjemnością? Sprawdź, jakie korzyści zdrowotne może mieć picie soku z buraka. 

Buraki to warzywa, które są prawdziwą skarbnicą wartości odżywczych. Jednym z najważniejszych składników, dla których warto regularnie sięgać zarówno po buraki, jak i po sok z tych wyjątkowych warzyw, jest spora zawartość azotanów. Azotany w takiej ilości w zauważalny sposób poprawiają kondycję i zwiększają wytrzymałość, co z pewnością zostanie docenione przez pływaków. Oprócz tego buraki charakteryzują się dużą zawartością cennych przeciwutleniaczy, witamin, minerałów, potasu czy witaminy C. Buraki mogą być bardzo przydatne również w przypadku anemii. Badania potwierdzają, ze regularnie spożywanie buraków lub picie soku z buraków pozwala na skuteczne rozprawienie się z anemią. 

Jak przygotować sok z buraków? Jeśli nie chcesz korzystać z gotowych soków, które znajdziesz w sklepach, może przygotować sok z buraków samodzielnie. Wystarczy, że wrzucisz kilka buraków do wyciskarki i gotowe. Warto przygotować więcej soku za jednym razem, ponieważ buraki silnie brudzą. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z rękawiczek jednorazowych. 

Podsumowując, buraki i sok z buraka to doskonała propozycja nie tylko dla pływaków, ale też dla wszystkich sportowców, którzy chcą dbać o swoją kondycję i zdrowie.