Odżywki i suplementy dla pływaków

Od pewnego czasu zainteresowałeś się zupełnie nowym sportem, jakim jest pływanie? Nie ma dla Ciebie nic lepszego, niż godzina na basenie, głównie dlatego, że pozwala Ci to na rozładowanie stresu i na zbudowanie dobrej formy? Dowiedz się, jaka jest najlepsza suplementacja dla pływaka. 

Jednym z najważniejszych suplementów diety dla każdego pływaka są tzw. odżywki węglowodanowe. Są one doskonałym źródłem łatwoprzyswajalnej energii. Dzięki temu doskonale sprawdzają się zarówno przed treningiem, jak i po nim. Takie odżywki stanowią doskonałe źródło węglowodanów, które pozwala na szybkie uzupełnienie energii. Jest to również dobra propozycja dla maratończyków, a także dla osób, które pływają długo i na długich dystansach, w tym czasie bowiem należy dostarczać swojemu organizmowi energii. 

Kolejna ważna propozycja, jeśli chodzi o suplementację dla pływaka, to kreatyna. Celem jej stosowania jest zwiększenie ilości wolnej kreatyny w mięśniach, co przekłada się bezpośrednio na wyniki sportowe. Oczywiście jej nadmiar może doprowadzić do wzrostu masy ciała, na skutek wiązania wody w mięśniach – należy o tym pamiętać, ponieważ nie w każdym przypadku ten efekt jest pożądany. Niemniej jednak efekty stosowania kreatyny są szybko i łatwo zauważalne, w związku z czym nadal jest to jeden z najbardziej popularnych wśród sportowców suplementów diety. 

Oczywiście każdy pływak powinien samodzielnie dopasować suplementację do swoich potrzeb. Każdy preparat powinien stanowić nie tylko uzupełnienie zdrowej diety, ale też być odpowiedzią na indywidualne potrzeby organizmu.