Dieta pływaka – najważniejsze zasady

Jesteś osobą, dla której najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest pływanie na basenie? Z pewnością zastanawiasz się więc, jaka dieta będzie najlepsza dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym będzie Ci łatwiej zaplanować dla siebie zdrową dietę. 

Przede wszystkim powinieneś postawić na lekkostrawne posiłki. Z pewnością doskonale wiesz, że ciężkostrawne, tłuste posiłki, które na wiele godzin obciążają przewód pokarmowy, nie są najlepszym wyborem – szczególnie jeśli tego samego dnia planujesz jeszcze wizytę na basenie. Chodzi tutaj zarówno o ilość, jak i o jakość posiłków. Lepiej sięgnąć po posiłek, który składa się z ryby i warzyw przygotowanych na parze, niż po smażone mięso czy bardzo kaloryczną pizzę. Taki zdrowy posiłek ma również doskonały wpływ na samopoczucie, a przy tym dodaje niezbędnej energii. 

Kolejna kwestia dotyczy tego, ze warto spożywać kilka niewielkich posiłków w ciągu dnia. Lepiej zjeść cztery lub pięć małych posiłków, mających po kilkaset kalorii, niż jednego obiadu, który będzie miał ponad 1000 kalorii. W ten sposób również odciążysz układ pokarmowy. 

No i najważniejsze – wybieraj świeże owoce i warzywa, dobrej jakości pieczywo i kasze, nasiona, orzechy i zdrowe ryby. Taka dieta zapewni Ci zdrowie i dobre samopoczucie. Zapomnij o słodyczach, fast foodach czy tłustych przekąskach. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zadbać o nie tylko o formę, ale też o sylwetkę.